У мальовничі ущелені Карпатських гір, розташувалося сторовинне село Манява. Тут серед Карпатських сосен-смерек, на скелі над річкою стоїть старовинний монастир-скит 17 століття.
Манявский скит – древній аскетичний чоловічий монастир східного обряду, ще названий “Карпатським Афоном“.
За переказами святе місце, на якому пізніше був побудований скит, виявили двоє ченців, які вирушили на пошуки святого джерела після нападу татаро-монгольського ярма і руйнування Києво-Печерської Лаври. Думка про те, що святе місце може бути назавжди втрачено, не давала спокою ченцям. Їх пошуки незабаром увінчалися успіхом, коли в одній з печер було виявлено джерело з водою, смак якої нагадував воду з лаврського джерела.
ДЕНЬ
Екскурсія по найдавнішому у Карпатах православному монастирі.
Підняття гірською місцевістю до Блаженного каменя.
Обід буде відбуватися в трапезній монастиря
Повернення додому
Манявський Скит. На березі річки Манявки розташований один із найбільших духовних центрів Західної України - “Український Афон”. Історико-архітектурний заповідник “Скит Манявський” був заснований як монастир-скит у мальовничому куточку Карпат вихідцем з Афону Йовом Княгинецьким (1606р.). У часи найбільшого розквіту скитові підпорядковувалося 556 монастирів Східної Європи. Зараз тут Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир УПЦ КП. Віруючі можуть помолитися в багатьох храмах
Блаженний камінь - це місце очищення від скверни, місце для молитви. Височить майже за кілометр від Манявського скиту. Камінь – брила (з опоки) із гротом нагадує велетенський Горган з отвором, схожим на пащу застиглого динозавра. Грот цей і є давнім житлом ченців – скитом. котрі, згідно з однією з легенд, прийшли на ці землі із зруйнованої монголо-татарами Києво-Печерської лаври, аби знайти блаженне джерело. Оселяючись там, вони зцілювали усіх нужденних. Кажуть, що цілюще джерело Блаженного каменя має такі ж властивості, як і води Люрду Це ще одна особливість Манявського скиту. Аналогів такого музею-скиту більше немає ніде на Україні.
Манявський водоспад є одним із найвищих серед водоспадів України. Водоспад є гідрологічною пам'яткою природи місцевого значення та має форму каньйону. Він розтягнувся біля річки Манявки і сформував мальовничий природний куточок. Особливого колориту цій місцевості додають зелені хащі, які розташовані навколо водоспаду. Води володіють цілющими і омолоджуючими властивостями. У стародавні часи біля водоспаду збиралися язичники і у води регулярно проводили свої обряди і поклонялися покровителям краси і молодості. Місцеві жителі запевняють, що в цих місцях можна побачити мавок і німф, що живуть в ущелині між рельєфних скель. Вночі можна почути як доносяться з заростей голоси лісових жителів.
Вхідні квитки в об'єкти відвідування, пожертвування;
* За бажанням :обід буде відбуватися в трапезній монастиря. Матимете унікальну нагоду скуштувати монастирську кухню. Орієнтовна вартість – 70 грн
#Манява #Манявськийскит #Блаженнийкамінь #Манявськийводоспад